Iznāk grāmata “Neiroimunoloģija klīniskajā praksē”

 

Šī gada maijā iznākusi grāmata topošiem un praktizējošiem neirologiem ar interesi par autoimūnām neiroloģiskām slimībām. Grāmatas autores Dr. med. neiroloģe, imunoloģe Viktorija Ķēniņa un Dr. med. interniste, imunoloģe Nataļja Kurjāne pauž prieku par šīs grāmatas tapšanu un cer, ka šī grāmata palīdzēs Jums ikdienas darbā un liks dziļāk ieskatīties neiroimunoloģijā.

Grāmatas sākums veltīts imunoloģijas pamatiem, kas palīdz labāk izprast autoimūnu neiroloģisku slimību attīstības mehānismus un atbilstošas terapijas principus. Grāmatā iespēja detalizēti iepazīties ar dažādām neiroimunoloģiskām slimībām, tādām kā neiromuskulārās slimības, kuru aprakstā piedalījās neiroloģe dr. A.Gudreniece. Atsevišķa daļa veltīta autoimūnu neiropātiju diagnozēm, kā arī autoimūniem encefalītiem, kas nereti ir izaicinoša un novēloti atpazīta diagnoze. Vērsta uzmanība arī uz retāk sastopamiem paraneoplastiskiem neiroloģiskiem sindromiem, kas nereti sagādā grūtības gan atpazīšanā, gan atbilstošas ārstēšanas izvēlē, gan arī biežāk sastopamām demielinizējošām centrālās nervu sistēmas slimībām, kuru izklāstā ieguldījumu devusi Dr.med. neiroloģe D.Pastare. Starpdisciplinārā darbā ar reimatoloģi dr. I.Buliņu apskatīti vaskulīti ar nervu sistēmas iesaisti, kā arī idiopātiskas iekaisīgas miopātijas, kuras ir svarīgi atpazīt klīniskajā darbā gan neirologam, gan reimatologam.

Kā iegādāties?

Cena: 19 eiro.

Iegāde: pārskaitījums uz “Latvijas Neiroimunologu asociācija” A/S Swedbank konta Nr.: LV27HABA0551034206387.

Saņemšana: Neiroimunoloģijas un imūndeficītu centrā, Rīgā, Lastādijas ielā 40,  3. stāvā katru darba dienu 10:00-16:00 vai pēc individuālas vienošanās.